Namų biuras

Namų biuro kėdė || Kėdžių centras

Populiarėjant namų biurams, vis dažniau keliamas klausimas, kaip įsirengti ergonomišką darbo vietą namų aplinkoje, kad ji būtų estetiškai patraukli, praktiška ir ergonomiška.

Vienas iš svarbiausių akcentų, formuojant darbo aplinką – ji turi derėti su namų stilistika ir koloritu. Atsižvelgiant į tai, geriausia rinktis baldus pagal interjere dominuojantį medžio atspalvį, pvz.: ąžuolo, buko, klevo ar kt.; arba baltos, pilkos ar antracito spalvų biuro baldus. 

Priklausomai nuo darbo pobūdžio, darbo vietai gali būti skiriama atskira patalpa, kambario dalis, o kartais tik nedidelė erdvė. Jei darbo pobūdis reikalauja didesnių stalo apimčių, visada geriau rinktis darbo stalą didesniu stalviršiu (80* 140/ 160/ 180 cm). Jei darbo vietoje prisėdame tik retkarčiais, naudojantis nešiojamu kompiuteriu bei rašymo priemone, geriau parinkti optimalų darbo stalviršio dydį, jis gali būti siauresni ir mažesnio ilgio (70*120/ 140 cm). Svarbu atkreipti dėmesį, kad stalviršis būtų mažiau blizgus, nes atsispindinti nuo darbastalio šviesa papildomai vargina regėjimą.

Biuro minkštasuolis || Fotelis || Namų kėdė || Lankytojų kėdės

Įrengiant namų biurą labai svarbu atkreipti dėmesį į apšvietimą. Bendriniam apšvietimui rekomenduojama išsklaidyta dieninė ar dirbtinė šviesa, o esant nepankankamui jo kiekiui – koncentruota, srautinė šviesa iš kairės pusės dešiniarankiams ir iš dešinės pusės kairiarankiams.

Itin dažnai namuose darbo vietą dalinasi net keltas šeimos narių. Tuomet keičiasi dirbančiųjų veiklos pobūdis, sėdėjimo įpročiai. Skiriasi ir sėdinčiųjų ūgis: vaikai yra kiek žemesni nei jų tėvai, o ir suaugę dažniausiai yra skirtingo ūgio. Pasirinkus pakeliamą stalą Stok-sėsk galite lengvai keisti stalviršio aukštį į Jums patogiausią, pritaikyti darbo vietą pagal savo individualius darbo ir sėdėjimo poreikius. O darbą sėdint kaitaliojant su darbu stovint, galite darbo vietoje ilgiau  išlikti judresni ir žvalesni!

Kitas, itin dažnas žmonių rūpestis – kaip išsirinkti tinkamą biuro kėdę, kokie pagrindiniai skirtumai tarp darbo kėdžių? Šiandien biuro kėdžių įvairovė išties stulbina, galima pasirinkti skirtingų spalvų, audinių, mechanizmų biuro kėdes, jos gali būti pritaikytos vaikams, paaugliams, specializuotos ar universalios, pritaikytos visai šeimai. Renkantis biuro kėdę pravartu atkreipti dėmesį į kėdės valdymo mechanizmus, įmontuotus pasirinktoje kėdėje. Tai gali būti  kontaktinis, tiltinis, sinchroninis ir multiblokinis, GLIDE-TEC valdymo mechanizmai.

Kėdė su kontaktiniu mechanizmu yra mažai reguliuojama. Vienintelė detalė, kurią galima pritaikyti prie savo kūno formų, yra rankenėle koreguojamas biuro kėdės nugaros atlošo kampas. Darbo kėdė su šiuo mechanizmu rekomenduojama neilgam, 4- 6 val. sėdėjimui.

Multiblokinis mechanizmas yra biuro kėdėse, kurių sėdimoji dalis ir nugaros atlošas yra sujungti. Rankenėlės pagalba tokią darbinę biuro kėdę galima palikti švelniam siūbavimui arba užfirsuoti darbinėje padėtyje. Kėdėse su tiltiniu mechanizmu reguliuojamas kėdės aukštis, su šiuo mechanizmu dažniausiai būna specialios paskirties ar lankytojų kėdės. Kėdės su tiltiniu mechanizmu rekomenduojamos neilgam, 4 val. sėdėjimui.

Kėdė su sinchroniniu mechanizmu yra patogiausia ir geriausiai pritaikyta ilgam 8 val. sėdėjimui. Šio biuro kėdžių mechanizmo dėka galima reguliuoti atlošo atsilošimo kampą, o kartu su atlošu (tam tikru kampu) juda ir sėdimoji dalis. Šio mechanizmo dėka galima patogiai sėdėti užfiksuojant jį norimu kampu arba palikti biuro kėdės atlošą judėti laisvai eigai, švelniai siūbuoti.

GLIDE-TEC mechanizmo pagrindinė funkcija – tinkamai prilaikyti nugaros raumenis bet kurioje sėdėjimo padėtyje. Tyrimai parodė, jog sėdėjimo metu didžiausia apkrova tenka stuburui, kai žmogus sėdi sukumpęs. Kėdėje su integruotu GLIDE-TEC mechanizmu yra sėdima aktyviau, todėl stuburo apkrova žymiai sumažėja bei atsipalaiduoja nugaros raumenys, nes yra pilnai atsiremiama į  ergonomišką nugaros atlošą, o rankos išlieka ant darbo stalo.

Ypač atsakingai reikėtų rinktis biuro kėdes didesnio kūno svorio žmonėms. Biuro kėdžių gamintojai teigia, kad standartinės biuro kėdės ir jų mechanizmai pritaikyti apkrovai iki 110 kg. Tačiau galima įsigyti biuro kėdes su sustiprintu kėdės mechanizmu, leidžiančią maksimalią darbo kėdės apkrovą iki 150 kg. 

Jei vis dar kyla klausimas kaip įsirengti ergonomišką darbo vietą, Kėdžių centro specialistai pataria, skirkite tam pakankamai laiko ir dėmesio. Nes tik tinkamai pritaikyta pagal individualius Jūsų poreikius biuro kėdė ir darbo aplinka tampa ergonominiais!

Mūsų naujienas galite sekti Kėdžių centro Facebook ir Instagram paskyrose.