Kuom skiriasi aktyvaus sėdėjimo ir ergonominės kėdės?

Kalbant apie biuro kėdes, dažnai galima sutikti pavadinimus “aktyvaus sėdėjimo” arba “ergonominė” kėdė. Lengva manyti, kad šie žodžiai yra tarpusavyje pakeičiami, tačiau tiesa ta, kad jais apibūdinami skirtingi produktai. Labai svarbu suprasti skirtumus, kad priimtumėte pagrįstą sprendimą pirkdami sėdėjimo sprendimus savo biurui ar darbo vietai.

Šiame straipsnyje bus pateikta išsami aktyvaus ir ergonominių kėdžių analizė, gilinamasi į jų funkcijas, privalumus ir tinkamus naudojimo scenarijus.

Aktyvaus sedėjimo kėdės

Aktyvus sėdėjimas, dažnai vadinamas dinamišku sėdėjimu, skatina nuolatinį judėjimą. Aktyvaus sėdėjimo kėdės nėra įprastos biuro kėdės – jos prieštarauja standartams, nes turi nestabilų sėdimąjį paviršių. Tai gali būti pusiausvyros kamuolio kėdė, svyruojanti taburetė arba pasukama kėdė su pakreipiama sėdyne. Pagrindinė idėja – sėdint išlaikyti kūną įsitraukusį ir judantį, stiprinti pagrindinę kūno jėgą ir skatinti geresnę kraujotaką.

Aktyvaus sėdėjimo kėdžių privalumai

1. Didesnis judėjimas – vidinių raumenų stiprumas:
Aktyvaus sedėjimo kėdės skatina subtilius kūno judesius, todėl stimuliuoja raumenų, ypač giluminių ir nugaros, veiklą. Reguliarus naudojimas gali potencialiai pagerinti laikyseną ir sumažinti nugaros skausmus, nes stiprėja raumenų ir kaulų sistema.

2. Geresnis susikaupimas, savijauta:
Aktyvus sėdėjimas gali pagerinti budrumą ir koncentraciją. Švelnūs judesiai palaiko smegenų veiklą ir kraujotaką, todėl gerėja pažinimo funkcijos. Papildomai sumažėja kraujotakos sutrikimų, dažnai susijusių su ilgalaikiu nejudriu sėdėjimu, rizika.

Vis dėlto aktyvaus sėdėjimo kėdės reikalauja mokymosi, nes jos reikalauja pusiausvyros ir raumenų įsitraukimo lygio, kuris daugeliui nepažįstamas. Dėl to, kad kai kuriose kėdėse žmogus gali jaustis nemaloniai ar nestabliai. Aktyvaus ssedėjimo kėdės gali būti netinkamos lgesniam sėdėjimui.

Ergonominės kėdės

Ergonominės kėdės yra specialiai sukurtos taip, kad užtikrintų optimalų komfortą ir atramą, pritaikytą prie individualaus naudotojo kūno ir darbo vietos. Tokiose kėdėse paprastai yra reguliuojamas sėdimosios dalies gylis, atlošo aukštis ir porankiai, kad būtų galima pritaikyti įvairiems kūno tipams ir sėdėjimo įpročiams.

Ergonominių kėdžių privalumai

1. Mažina įtampą:
Ergonominės kėdės padeda lengviau rasti optimalią sėdėjimo pozą ir suteikia tikslingą atramą, todėl sumažėja raumenų nuovargis ir traumų rizika nuo pasikartojančio raumenų pervargimo.

2. Bendras naudojimas, asmeninis komfortas:
Reguliuojamos ergonominės kėdės gali atitikti įvairių naudotojų poreikius, todėl jos idealiai tinka bendroms darbo vietoms namie, pamainoms darbe ir situacijose kai ta pačia kėde turi naudotis keli asmenys. Reguliuojamas sėdynės aukštis, gylis, porankių ir atlošo padėtys leidžia kiekvienam naudotojui pritaikyti kėdę pagal savo kūno ir komforto poreikius.

3. Ilgalaikė sveikata:
Ergonominės kėdės, tinkamai pritaikytos, gali prisidėti prie geresnės bendros sveikatos, nes skatina taisyklingą laikyseną ir mažina sėdimo elgesio riziką, pavyzdžiui, apatinės nugaros dalies skausmus, kaklo patempimą ir riešo kanalo sindromą.

Tačiau ergonominės kėdės gali skatinti statišką sėdėjimą, kuris gali sumažinti kraujotaką ir prisidėti prie sėdimo gyvenimo būdo. Be to, tokio tipo kėdes reikia mokėti tinkamai susireguliuoti, kad būtų pasiekiamas optimali sėdėjimo pozicija.

Taigi, aktyvaus sedėjimo ar ergonominė kėdė?

Atsakymas į klausimą, ar geriau aktyvaus sėdėjimo, ar ergonominė kėdė, priklauso tik nuo jūsų asmeninių poreikių, biuro aplinkos ir darbo įpročių. Abi kėdės turi savitų privalumų, kurie tinka skirtingiems scenarijams.

Aktyvaus sėdėjimo kėdės gali būti puikus pasirinkimas žmonėms, kurie atlieka trumpalaikes, tikslingas užduotis, vertina nuolatinį judėjimą ir nori visą dieną įdarbinti pagrindinius raumenis. Tai ne tik kėdės, bet ir priemonės, skatinančios aktyvų gyvenimo būdą net ir sėdint.

Tuo tarpu ergonominės kėdės idealiai tinka tiems, kurie ilgas valandas praleidžia sėdėdami, kuriems reikia maksimalaus komforto ir personalizuotos atramos siekiant išvengti pasikartojančios įtampos sukeltų traumų. Jos yra puikus sprendimas, padedantis išlaikyti laikyseną, užtikrinti komfortą ir produktyvumą ilgomis darbo dienomis.
Suprasdami šių dviejų tipų kėdžių skirtumus, lengviau išsirinksite tinkamą kėdę sau. Abiejų galutinis tikslas – skatinti geresnę sveikatą ir didesnį produktyvumą. Jeigu turite klausimų arba norėtumėte išbandyti abiejų tipų kėdes gyvai, galite kreiptis į mūsų konsultantus arba apsilankyti mūsų salone.